OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym

Prowadzisz firmę, która zajmuje się transportem i spedycją? Zajmujesz się przewozem różnych ładunków na międzynarodowych trasach? W tym przypadku musisz pamiętać o kompleksowym ubezpieczeniu na wypadek różnych zdarzeń. Sprawdź co to jest OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym.

Praca w transporcie bez wątpienia jest bardzo trudno. Podczas wykonywania każdego zlecenia coś może pójść nie tak. Wypadek, stłuczka lub kradzież towaru to tylko niektóre czarne scenariusze, które mogą zdarzyć się w trasie. Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym sprawi, że odpowiednio zabezpieczysz się przed finansowymi konsekwencjami różnych zdarzeń, które mogą doprowadzić do niewykonania lub opóźnienia wykonania danego zlecenia.

Pamiętaj, że posiadanie OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym sprawia, że potencjalni klienci traktują Cię jako profesjonalistę, które zabezpiecza się przed różnymi niespodziewanymi zdarzeniami.

Na jaką ochronę może liczyć Twoja firma?

Na początek należy wyjaśnić, że taka polisa przeznaczona jest dla osób prawnych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i jednostek organizacyjnych, które prowadzą działalność gospodarczą polegającą na przewożeniu ładunków na terenie Europy (nie obejmuje to takich krajów jak Rosja, Kazachstan, Ukraina, Mołdawia, Białoruś).

W podstawowym zakresie ochrony ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym zapewnia m.in. odszkodowanie dla właściciela towaru, gdy nie został on dostarczony na czas np. z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Oprócz tego ubezpieczyciel zapewnia również:

  • pokrycie kosztów przechowania ładunku na czas naprawy pojazdu,
  • koszty, które poniesie Twoja firma , aby zapobiec szkodzie lub zmniejszyć jej rozmiary np. przeładunek, podstawienie dodatkowego pojazdu,
  • pokrycie kosztów ekspertyzy ekspertów, którzy ustalają przyczyny szkody, okoliczności i rozmiary szkody,
  • pokrycie ewentualnych kosztów sądowych,

Eksperci SuperUbezpieczenia.pl przypominają, że takie ubezpieczenie można rozszerzyć o dodatkowe klauzule, które Cię interesują. Dobierz ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym do swoich potrzeb. Skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221. Doradzimy i odpowiemy na każde Twoje pytanie.