OC Przewoźnika w ruchu krajowym

Zajmujesz się zawodowym przewozem ładunków lub spedycją w Polsce? Prowadzenie takiej firmy wiąże się często z różnymi ryzykami. W tym tekście dowiesz się wszystkiego na temat ubezpieczenia OC przewoźnika w ruchu krajowym.

Nie trzeba ukrywać, że na drodze może zdarzyć się wszystko. Zajmując się transportem zdajesz sobie sprawę, że zawsze może pójść coś nie tak. Wypadek, stłuczka lub kradzież towaru, to tylko niektóre przypadki, które mogą oznaczać bardzo poważne konsekwencje finansowe dla Twojej firmy. Posiadając ubezpieczenie OC w ruchu krajowym masz pewność, że jesteś odpowiednio zabezpieczony przed skutkami szkód, które wystąpiły na skutek niewykonania lub nienależytego wykonania umowy przewozu towarów w drogowym transporcie krajowym. Dzięki polisie dajesz również gwarancję potencjalnym klientom, że w przypadku niespodziewanych zdarzeń zadziała Twoje ubezpieczenie.

Posiadanie kompleksowej polisy to same korzyści dla Twojej firmy. Będziesz zabezpieczony przed finansowymi skutkami zniszczenia, uszkodzenia lub zaginięcia ładunku, który właśnie przewozisz. Ochrona trwa od przyjęcia do wydania towaru odbiorcy. Oprócz tego każdą polisę możesz dostosować do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu krajowym przeznaczone jest m.in. dla:

  • Osób prawnych,
  • Fizycznych,
  • Jednostek organizacyjnych, które nie są osobami prawnymi i prowadzą działalność gospodarczą polegającą na zawodowym przewożeniu ładunków na terenie Polski,

Zastanawiasz się co zapewnia takie ubezpieczenie?

Ochrona ubezpieczeniowa w podstawowym wariancie zapewnia odszkodowanie, gdy np. z powodów bardzo trudnych warunków atmosferycznych nie dostarczysz towaru na czas. Polisa pokryje także koszty związane z m.in:

  • Przechowaniem ładunków np. podczas naprawy pojazdu,
  • Zapobieganiem szkody lub zmniejszeniem jej rozmiarów np. przeładunek lub podstawienie innego pojazdu,
  • Ekspertyzą przy ustalaniu okoliczności, przyczyn i rozmiarów szkody,
  • Obroną sądową i postępowaniu sądowym,

Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu krajowym możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Taka polisa może zostać rozszerzona o liczne klauzule. W wyborze kompleksowej ochrony pomogą Ci eksperci SuperUbezpieczenia.pl. Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami pod numerem 720 221 221. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie dla Twojego biznesu.